w

XTB KSW Colosseum 2 – powrót na PGE Narodowy!

Gala XTB KSW Colosseum 2 odbędzie się już 3 czerwca.

ksw
Fot. KSW

Już 3 czerwca odbędzie się gala XTB KSW Colosseum 2, która zostanie zorganizowana na PGE Narodowym.

Podczas gali XTB Colosseum 2 fani będą mieli okazję uczestniczyć w niesamowitym evencie, którego karta walk została po brzegi wypełniona największymi nazwiskami organizacji KSW. Kibice zobaczą nie tylko starcia na najwyższym sportowym poziomie, ale również fantastyczne widowisko uświetnione wspaniałą muzyką i efektami wizualnymi.

Podczas gali XTB KSW Colosseum 2 odbędzie się aż jedenaście pojedynków i trzy walki mistrzowskie, a do okrągłej klatki wkroczą największe gwiazdy KSW. W walce wieczoru dojdzie do trzeciego starcia legendarnego Mameda Khalidova z brutalnie skutecznym Anglikiem, Scottem Askhamem. We wcześniejszych dwóch konfrontacjach każdy z zawodników zdobył po jednej wygranej. Drugim starciem wieczoru będzie wielka walka dwóch czempionów unifikująca pasy wagi lekkiej. Panujący od ponad dwóch lat na szczycie tej kategorii Marian Ziółkowski będzie bronił tytułu przeciwko mistrzowi wagi piórkowej i tymczasowemu czempionowi kategorii lekkiej, Salahdine’owi Parnasse’owi. Natomiast w trzeciej najważniejszej konfrontacji gali dojdzie do pojedynku Mariusza Pudzianowskiego, sportowej legendy i tytana pracy, z jednym z najbardziej znanych i popularnych polskich pięściarzy, Arturem Szpilką. W innych starciach wydarzenia na PGE Narodowym fani zobaczę między innymi: Michała Materlę i Radosława Paczuskiego, Arkadiusza Wrzoska i Bogdana Stoicę czy Pawła Pawlaka i Tomasza Romanowskiego.

KSW po raz drugi w historii zawita na PGE Narodowy. 27 maja 2017 roku kibice mieli okazję obejrzeć tam największe wydarzenie w historii europejskiego MMA oraz drugi największy event w światowej historii mieszanych sztuk walki. Podczas KSW 39: Colosseum na stadionie zasiadło blisko 58 tysięcy widzów! Galę można było oglądać w telewizjach 42 krajów, na 4 kontynentach.

Łukasz Jurkowski ponownie wejdzie do klatki podczas gali na PGE Narodowym

Łukasz „Juras” Jurkowski będzie pierwszym zawodnikiem uhonorowanym wprowadzeniem do Hall of Fame KSW. Specjalna ceremonia związana z tym wydarzeniem odbędzie się 3 czerwca podczas gali XTB KSW Colosseum 2.

Po sześciu latach Łukasz Jurkowski powróci na PGE Narodowy, by ponownie wejść do okrągłej klatki KSW. Tym razem jednak nie będzie walczył, jak podczas pierwszej gali Colosseum. W trakcie wyjątkowej ceremonii, która odbędzie się przy dźwiękach wybranej przez „Jurasa” muzyki, pierwszy turniejowy mistrz KSW zostanie wprowadzony do Hall of Fame KSW. W 2017 roku wyjście do klatki Łukasza Jurkowskiego na PGE Narodowym stało się momentem wręcz ikonicznym. I tym razem fani będą światkami wspaniałego, wzruszającego wydarzenia, godnego prawdziwej legendy KSW, Łukasza Jurkowskiego.

Łukasz Jurkowski swoją przygodę z KSW rozpoczął w roku 2004 od gali numer jeden, podczas której rozbił trzech rywali i został pierwszym mistrzem organizacji. Wywodzący się z taekwondo Łukasz był też finalistą dwóch kolejnych turniejów. Popularny „Juras” rozwijał się wraz z marką KSW i przez lata dostarczał nie tylko emocji w białym ringu, ale również został komentatorem gal i jednym z najbardziej rozpoznawalnych głosów świata MMA. W roku 2011 „Juras” ogłosił zakończenie kariery, ale sześć lat później wrócił i już w okrągłej klatce dalej toczył swoje boje. Pod szyldem polskiej organizacji Łukasz walczył 22 razy i 15 razy to jego ręce na końcu walki były unoszone w geście zwycięstwa. W całej karierze konfrontował się nie tylko w Polsce, ale również w Chorwacji, Holandii, Rosji, Słowenii, Bułgarii, a także w Stanach Zjednoczonych.

Łukasz Jurkowski był jednym z uczestników pierwszej gali Colosseum na PGE Narodowym, na której stoczył niezwykle zacięty i wygrany bój z byłym mistrzem organizacji, Rameau Thierrym Sokoudjou.

XTB KSW Colosseum 2 – transmisja 

Transmisję z gali XTB KSW Colosseum 2 w Polsce, Szwecji, Norwegii, Danii, Finlandii, Islandii, Wielkiej Brytanii, Holandii, Estonii, na Litwie i na Łotwie będzie można oglądać w serwisie Viaplay.

We wszystkich innych krajach, poza wymienionymi powyżej, transmisję z gali można oglądać w serwisie KSWTV.COM.

Start wydarzenia 3 czerwca o godzinie 19:00.

Co myślisz?

książka książki czarno na białym

Czytanie niemowlętom, a umiejętności językowych