Wytwórnia Higher Ground Productions zapowiada realizację najnowszych projektów, które trafią na platformę Netflix.
Współpracująca z firmą Netflix wytwórnia Higher Ground Productions, którą założyli były prezydent USA Barack Obama i jego małżonka Michelle Obama, zapowiedziała dzisiaj realizację swoich najnowszych projektów. Na liście nowych produkcji znalazły się seriale i filmy fabularne, dokumentalne, a także produkcje familijne oraz dla dzieci. Nowe tytuły dołączą do tych zrealizowanych wcześniej, wśród których znalazły się m.in. nagrodzony Oscarem dokument „Amerykańska fabryka” , nominowany do nagrody Emmy film „Becoming. Moja historia”, a także uznany przez krytyków „Obóz godności”, który w 2021 roku zdobył nagrodę International Documentary Association dla najlepszego filmu.
Na czele Higher Ground Productions stoją Priya Swaminathan i Tonia Davis oraz Ada Chiaghana i Alex Pitz. Wytwórnia tworzy historie, których centralnym motywem są priorytetowe dla Obamów wartości. Zapowiedziane wysokiej klasy projekty stanowią ich odzwierciedlenie. Już dziś wiadomo, że wkrótce firma Higher Ground zapowie kolejne produkcje, o czym mówią były prezydent USA Barack Obama i jego żona Michelle Obama.
– Stworzyliśmy wytwórnię Higher Ground, aby opowiadać wspaniałe historie. Wybranym projektom przyświeca ten właśnie cel, są one także kontynuacją drogi obranej przy tworzeniu filmów takich jak „Obóz godności”, „Becoming. Moja historia” czy nagrodzony Oscarem dokument „Amerykańska fabryka”. Przez pryzmat piękna przyrody, produkcji science fiction czy relacji międzyludzkich wytwórnia Higher Ground nieustannie stara się przedstawiać rzeczywistość z nowej perspektywy, wyrażając ważne dla nas idee poprzez fascynujących bohaterów i nowe, inspirujące podejście. Współpraca z każdym z wybitnych artystów odpowiedzialnych za tworzenie tych historii jest dla nas powodem do dumy. Każdy z nich ma do przekazania coś bardzo ważnego.
– To naprawdę niesamowite uczucie móc oglądać prezydenta Baracka Obamę, Michelle Obamę i ekipę Higher Ground tworzących oryginalne produkcje i niezwykłe historie – mówi Ted Sarandos, współdyrektor generalny i dyrektor ds. treści w firmie Netflix. „Obóz godności”, „Becoming. Moja historia” i „Amerykańska fabryka” zachwyciły widzów na całym świecie, a zapowiadane tytuły zwiastują różnorodne i głębokie produkcje oraz świeże twórcze pomysły.
Poniżej przedstawiamy listę realizowanych projektów (wszystkie tytuły to tytuły robocze), które zadebiutują w serwisie w ciągu kilku najbliższych lat.
Filmy
- „Exit West” to film oparty na świetnie przyjętej powieści Mohsina Hamida. To historia miłosna z wywołaną przez zjawisko nadprzyrodzone globalną migracją w tle. Opowiada o dwojgu ludzi, którzy pragną lepszego wspólnego życia, wciąż tęskniąc za domem, do którego być może nigdy już nie wrócą. „The New York Times” uznał powieść za jedną z najlepszych książek 2017 roku, nominowano ją także do nagrody Bookera, a były prezydent USA Barack Obama powiedział, że to jedna z najlepszych książek, jakie przeczytał w 2017 roku. W filmie grają Riz Ahmed („Sound of Metal”), który jest także jego producentem wykonawczym działającym pod szyldem swojej wytwórni Left Handed Films, za reżyserię odpowiada Yann Demange („Kokainowy Rick”), a współproducentami są Joe Russo, Anthony Russo i Mike Larocca z należącej do braci Russo firmy AGBO.
- „Satellite” to film science fiction na podstawie scenariusza Oli Shokunbiego, którego produkcją zajmą się Kiri Hart i Stephen Feder dla należącej do Riana Johnsona i Rama Bergmana wytwórni T Street.
- „Tenzing” to oparty na prawdziwej historii film o Tenzingu Norgayu, który jako pierwszy zdobył najwyższy szczyt górski świata, Mount Everest, razem z sir Edmundem Hillarym. To historia niedocenionego bohatera, który nawiązał niezwykłą więź z innym outsiderem, dzięki czemu udało im się wspólnie zapisać na kartach historii. Reżyserką filmu będzie nominowana do nagrody BAFTA Jennifer Peedom („Sherpa”), która Mount Everest zna jak mało kto. „Tenzing” będzie jej pierwszym filmem fabularnym. Scenariusz napisał nominowany do Oscara laureat nagrody BAFTA Luke Davies („Lion. Droga do domu”) na podstawie książki Eda Douglasa „Tenzing: Hero of Everest”. Za produkcję wykonawczą będą odpowiadać Peedom i Davies wraz z HGP, a za produkcję wykonawczą — David Michôd („Król”) oraz Norbu Tenzing Norgay.
- „The Young Wife” to film scenarzystki i reżyserki Tayarishi Poe („Selah and the Spades”). Film opowiada o 29-letniej Celestinie i dniu jej pierwszego ślubu. A raczej nie ślubu, a imprezy. Imprezy, na której cały czas coś się dzieje, a Celestina czuje się nie na miejscu. Przybywają goście; nadciąga burza.
Seriale
- „Firekeeper’s Daughter” to serial na podstawie debiutanckiej powieści Angeline Boulley, której premierę w wydawnictwie Henry Holt & Co. zaplanowano na wiosnę 2021 roku. To thriller młodzieżowy o 18-letniej rdzennej Amerykance, która niechętnie przystaje na udział pod przykrywką w śledztwie policyjnym prowadzonym w jej rezerwacie Ojibwe. Showrunnerem serialu będzie Mickey Fisher („Reverie”, Extant: Przetrwanie”), który wraz ze scenarzystką Wenonah Wilms („Horsehead Girls”) jest także współautorem scenariusza. Wilms, podobnie jak Boulley, autorka powieści, pochodzi z plemienia Ojibwe (rejony, odpowiednio, Sault Ste. Marie i Red Cliff), a podczas pracy nad serialem będzie czerpać ze swoich osobistych doświadczeń.
- „Great National Parks” to dokumentalny serial przyrodniczy, który przedstawia przepiękne parki narodowe i dzikie zakątki Ziemi. Ukazując niezwykłe gatunki i miejsca, serial uzmysłowi widzom, jak istotna jest ochrona ocalałych dzikich terenów i udostępnienie ich wszystkim. Za produkcję serialu odpowiada wytwórnia Higher Ground wraz z Wild Space Productions i specjalizującym się w filmach przyrodniczych Jamesem Honeyborne’em, twórcą obsypanego nagrodami serialu „Błękitna planeta II”.
Niedawno zapowiedziane
- „Ada Bambini, naukowczyni” to serial animowany dla dzieci w wieku przedszkolnym na podstawie serii bestsellerowych książek Andrei Beaty ilustrowanych przez Davida Robertsa. Jej bohaterką jest młoda czarna dziewczynka, która pomaga innym, wykorzystując do tego odkrycia naukowe, współpracę i przyjaźń. Za produkcję serialu odpowiada wytwórnia Higher Ground, a za produkcję wykonawczą — Chris Nee i Kerri Grant.
- „The G Word with Adam Conover” to hybrydowy program komediowy prowadzony przez Adama Conovera („Adam Ruins Everything”) na podstawie książki „The Fifth Risk: Undoing Democracy” napisanej przez autora bestsellerów Michaela Lewisa („The Big Short”, „Moneyball”). Program wyprodukuje wytwórnia Higher Ground wraz z Adamem Conoverem, Jonem Cohenem i Jonem Wolfem z Fair Point.
Założona przez byłego prezydenta USA Baracka Obamę i jego małżonkę Michelle Obamę wytwórnia Higher Ground tworzy historie, których centralnym motywem są wartości, o które od zawsze walczą Obamowie. Firma ma na swoim koncie filmy fabularne, seriale, programy dla dzieci oraz seriale dokumentalne dostępne wyłącznie w serwisie Netflix, a także podcasty na wyłączność serwisu Spotify. Jej pierwsza produkcja — „Amerykańska fabryka” — została nagrodzona Oscarem dla najlepszego pełnometrażowego filmu dokumentalnego, a podcast „The Michelle Obama Podcast” okazał się najpopularniejszym podcastem oryginalnym w serwisie Spotify w całej jego historii.
źródło: Netflix