w

Wirtualne Targi Książki Empiku

W trzeciej edycji wydarzenia weźmie udział aż 150 wydawców i rekordowa liczba autorów z zagranicy.

książka
Fot. Pixabay

Wiosenna odsłona Wirtualnych Targów Książki organizowanych przez Empik startuje już 19 maja. W trzeciej edycji wydarzenia weźmie udział aż 150 wydawców i rekordowa liczba autorów z zagranicy – między innymi Lucinda Riley, Brandon Mull, Marlon James czy Ocean Vuong.

Nie zabraknie oczywiście także najważniejszych polskich autorów – w ramach targów będzie można wziąć udział w premierowych spotkaniach z Wojciechem Chmielarzem, Magdaleną Grzebałkowską, Jakubem Żulczykiem, Magdaleną Witkiewicz czy Markiem Krajewskim.

Od wielu miesięcy obserwujemy dynamicznie postępujące zmiany na rynku, które wymuszają nowe podejście do marketingu i komunikacji książkowych nowości. Za nami swego rodzaju cyfrowa rewolucja – okres, w którym adaptacja treści cyfrowych do codzienności czytelników znacząco przyspieszyła. Potwierdzeniem trendu na spędzanie czasu wolnego z audiobookami i e-bookami są chociażby rekordowe wyniki aplikacji Empik Go, którą w ubiegłym roku pobrało prawie milion nowych użytkowników. Stwarza to konieczność wykreowania nowego podejścia do książek w wersji audio oraz możliwości organizacji wydarzeń wokół literatury. Między innymi ten temat poruszać będziemy podczas webinarów branżowych, na które zaprosimy wydawców i wszystkie podmioty operujące na rynku książki – mówi Marcin Maćkiewicz, Menedżer Działu Eventów Empik.

Bogaty program wydarzeń

Na okres od 19 maja do 1 czerwca zaplanowano w sumie 60 różnych wydarzeń. Na czytelników czekają setki nowości wydawniczych od aż 150 wydawców. Obok premierowych spotkań z autorami najważniejszych wiosennych nowości, istotną częścią targów będzie program wydarzeń branżowych. W agendzie znajdą się dyskusje i webinaria m.in. na temat nowych form kontaktu z kulturą, promocji książek w internecie, perspektyw rozwoju ambitniejszej literatury czy wzrostu zainteresowania treściami cyfrowymi.

Swój udział w targach potwierdzili m.in. Wojciech Chmielarz, Jakub Żulczyk i Magdalena Grzebałkowska, a także kilkunastu autorów zagranicznych, w tym twórcy bestsellerów: Lucinda Riley, Brandon Mull, Harlan Coben, laureat Bookera Marlon James czy wschodząca gwiazda światowej literatury Ocean Vuong. Tradycyjnie już czytelnicy mogą liczyć na pulę książek z autografami.

Pełen program wydarzenia obejmuje ponad 50 spotkań autorskich, m.in. z Magdą Gessler, Wojciechem Chmielarzem, Jakubem Żulczykiem, Magdaleną Grzebałkowską, Natalią de Barbaro, Katarzyną Bondą, Agnieszką Maciąg, Lucindą Riley, Brandonem Mullem, Harlanem Cobenem, Marlonem Jamesem czy Oceanem Vuongiem.

2 edycje, 2 miliony uczestników i 88 spotkań autorskich – to liczby, które opisują dotychczasowy sukces formatu, jakim stały się Wirtualne Targi Książki organizowane przez Empik. Zainaugurowane w ubiegłym roku w odpowiedzi na pandemiczne ograniczenia, wyznaczają nowe standardy interakcji pomiędzy czytelnikami, a ich ulubionymi autorami. Trzecia odsłona wydarzenia to aż 14 dni poświęconych książkom w różnych odsłonach i formatach.

Co myślisz?

ziemia kosmos

Nowy cykl o przyszłości kosmosu w Radiu Wnet

ludzie tłum

Nowy program Erasmus+ zatwierdzony