w

Ukraińcy – nowa książka Piotra Zychowicza

Na rynek trafiła szósta część cyklu Opowieści niepoprawnych politycznie.

Ukraina
Fot. Pixabay

Na rynek trafiła kolejna książka Piotra Zychowicza. Tym razem popularny autor przybliżył czytelnikom relacje polsko-ukraińskie.

Dom wydawniczy Rebis opublikował szóstą część z cyklu Opowieści niepoprawne politycznie. Książka Ukraińcy opisuje najbardziej kontrowersyjne wydarzenia z tragicznej historii relacji polsko-ukraińskich. Jak zapewnia wydawca: Bez upiększania i brązu.

Zychowicz pisze o tragicznym XX wieku – gdy Polaków i Ukraińców poróżnił krwawy konflikt o ziemię – ale cofa się również do czasów powstania Chmielnickiego. Czy fiasko ugody z Kozakami i budowy Rzeczypospolitej Trojga Narodów było największą zaprzepaszczoną szansą w dziejach Polski?

Wcześniej cyklu Opowieści niepoprawne politycznie Piotra Zychowicza pojawiły się: Niemcy, Sowiecie, dwie części Żydów i Alianci. W tym roku do księgarń trafia też Jacka Bartosiaka i Piotra Zychowicza Nadchodzi III wojna światowa.

Piotr Zychowicz jest publicystą historycznym i redaktorem naczelnym miesięcznika „Historia Do Rzeczy”. Jego książki od lat wzbudzają ogromne zainteresowanie czytelników i wywołuję burzliwe debaty, jak miało to miejsce przy chodzić Obłędzie ’44. Autor prowadzi również kanał Historia Realna w serwisie YouTube, gdzie zaprasza do debat gości związanych z historią czy geopolityką.

Co myślisz?

technologia sztuczna inteligencja świat

Jacek Bartosiak: “Rozpoczęła się epoka wielkiego chaosu”

książka

Najlepsze miejsce na świecie – Jacek Bartosiaka z nową książką