w

Robert Gwiazdowski i “(Nie)Praworządność”

Czy spór o tzw. praworządność w Polsce jest rozwiązywalny?

książka
Fot. Pixabay

Nowa książka profesora Roberta Gwiazdowskiego (Nie)Praworządność ma odpowiedzieć na pytanie o to, dlaczego nie można przywrócić praworządności w Polsce?

Spór o tzw. praworządność w Polsce trwa od lat i nic nie zapowiada, żeby można go było rozwiązać. Czy jednak jest on ostatecznie rozwiązywalny? W najnowszej książce (Nie)Praworządność Wydawnictwa WEI Robert Gwiazdowski przedstawia swoje spojrzenie na tę sprawę. Jak sam zapowiada, można spodziewać się mocnych tez w niej zawartych. W jednym z wpisów profesora w mediach społecznościowych można przeczytać:

PiS nie zrobił żadnej reformy sądów, tylko podjął próbę ich zawłaszczenia. Jak PiS przegra nie można będzie “przywrócić” praworządności, bo jej nigdy nie było. Nie da się zbudować praworządności jeśli się nie przyzna, że jej nigdy nie było.

Natomiast w nagraniu dotyczącym książki Robert Gwiazdowski powiedział:

Im jestem starszy, tym mam bardziej wywalone na to, co ktoś sobie pomyśli i mówię rzeczy, których kiedyś być może bym nie powiedział i nie napisał. Teraz postanowiłem wrzucić granat do szamba. Szambo, to konstytucja i praworządność, a granatem będzie ta książka.

Profesor Robert Gwiazdowski jest prawnikiem związanym między innymi z  Centrum im. Adama Smitha i Warsaw Enterprise Institute oraz wykładowcą na Uczelni Łazarskiego.

Premiera książki (Nie)Praworządność odbędzie się w trakcie Weekendu Kapitalizmu, flagowego wydarzenie polskiego środowiska wolnorynkowego, które zostanie zorganizowane w dniach od 24 do 26 marca w Warszawie.

Co myślisz?

polska flaga

“Dudek o historii” – Profesor Antoni Dudek rozwija swój kanał

książka książki czarno na białym

Czytanie niemowlętom, a umiejętności językowych