w

Pan Kleks w nowoczesnym wydaniu

Maciej Kawulski szykuje się do nakręcenia nowej wersji Pana Kleksa.

kino film
Fot. Pixabay

Maciej Kawulski, jeden z szefów KSW, działa nie tylko tworząc kolejne sportowe wydarzenia, ale również reżyseruje filmy.

Przygoda Macieja Kawulskiego z filmem zaczęła się od produkcji związanej ze światem MMA. Underdog opowiadał historię zawodnika wracającego do klatki po długiej przerwie od startów. Potem przyszedł czas na tytuł Jak zostałem Gangsterem, a teraz Jak pokochałam gangstera.

Maciej Kawulski nie traktuje swojej przygody filmowej, jak nowej drogi, która ma go prowadzić do wyjścia ze świata MMA. W rozmowie z Dariuszem Dobkiem dla serwisu Onet.pl Kawulski powiedział:

Nie wiem, jak długo będzie to trwało i w którą stronę mnie pociągnie. Nie chciałbym zostać reżyserem, który po prostu żyje z tego, że robi filmy. Na pewno zawsze będę realizował różne szalone i kreatywne projekty. Być może jeszcze kilka razy zamanifestuje się to w formie klasycznego filmu, a być może wkroczę na nowe tereny. Choć już każdy kolejny projekt jest nowym wyzwaniem. Nawet jeśli filmy czy eventy są pozornie do siebie podobne, to jednak za każdym razem jest to oddzielny projekt. To jest w tym wszystkim fascynujące.

Chociaż do tej pory produkcje Macieja Kawulskiego okazały się dużymi sukcesami kasowymi, szef KSW nie podchodzi do filmów, jak do źródła zarobku.

Nie robię filmów dla pieniędzy. Jestem na takim etapie życia, że mogę tworzyć z pasji, a moje filmy za każdym razem są wielkimi życiowymi projektami.

Co ciekawe, w każdej produkcji Macieja Kawulskiego fani MMA mogą dostrzec postacie dobrze znane z polskiego podwórka mieszanych sztuk walki. W ostatniej produkcji pojawia się np. popularny “Różal”.

Kolejnym tworzonym przez Macieja Kawulskiego ma być nowa wersja Pana Kleksa. Okazuje się, że prace nad tą produkcją trwają już kilka lat. W rozmowie z Ewą Wąsikowską w programie Bez pudru zamieszonym na jej kanale w serwisie YouTube Maciej Kawulski powiedział:

Jest to luźna adaptacja. To nie jest ani kopia dzieła Gradowskiego, ani jakaś nad wyraz precyzyjna próba sfilmowania słów Brzechwy. To jest raczej inspiracja, wyjęcie z tej historii tego, co jest najbardziej uniwersalne, najpiękniejsze, najbardziej pasujące do dzisiejszych czasów, to co przetrwało próbę czasu i widza. I z tego właśnie tworzymy, przez wiele lat, bo już pracujemy nad tym pewnie ze trzy lata.

Na razie nie wiadomo kiedy i gdzie rozpoczną się zdjęcia do Pana Kleksa w reżyserii Macieja Kawulskiego. Nie wiadomo również kiedy film trafi na ekrany lub do jednego z serwisów streamingowych.

Co myślisz?

ludzie tłum

Liczba ludności w Polsce zmniejszyła się

atom bomba wojna

Chcesz pokoju, szykuj się do wojny!