w

O swobodzie debaty publicznej

Jak ważna jest publiczna dyskusja, w której przedstawione zostają różne poglądy?

ręce dyskusja debata
Fot. Pixabay

Przy okazji debaty internetowej dr Leszka Sykulskiego z dr Jackiem Bartosiakiem, obaj panowie, którzy w wielu kwestiach się z sobą nie zgadzają, zachęcili wspólnie do tego, aby dyskutować i merytorycznie przekonywać do swoich racji.

Dr Leszek Sykulski i dr Jacek Bartosiak spotkali się niedawno podczas internetowej debaty, do której doszło w serwisie YouTube na kanale dr Leszka Sykulskiego. Głównym tematem rozmowy była geopolityczna przyszłość Polski. Panow w wielu kwestiach się różnili, ale w merytoryczny i kulturalny sposób wymieniali się poglądami i opiniami. Na koniec rozmowy zaapelowali również do widzów i słuchaczy.

Dr Leszek Sykulski zaprosił do szerszego interesowania się geopolityką:

Zachęcamy do dyskusji. Abyśmy jak najszersze grono naszych obywateli, naszych rodaków zachęcali do studiowania geopolityki i studiów strategicznych. Zachęcali do interesowania się sprawami międzynarodowymi i prowadzenia debat, także na tematy politycznie niepoprawne.

Dr Jacek Bartosiak dodał od siebie również:

Swobodna debata jest wyrazicielem wolności kultury politycznej, o której się tyle mówi i kneblowanie jakichkolwiek debat jest tego zaprzeczeniem.

Leszek Sykulski to doktor nauk o polityce, adiunkt w Katedrze Bezpieczeństwa Narodowego Wyższej Szkoły Biznesu i Przedsiębiorczości w Ostrowcu Świętokrzyskim; kierownik pierwszych w Polsce studiów podyplomowych Geopolityka i Geostrategia; prezes Polskiego Towarzystwa Geostrategicznego; biegły sądowy w zakresie bezpieczeństwa państwa.

Dr Jacek Bartosiak jest założycielem i właścicielem marki Strategy&Future; dyrektorem Programu Gier Wojennych i Symulacji Fundacji Pułaskiego; Senior Fellow w The Potomac Foundation w Waszyngtonie, współzałożycielem „Play of Battle”, zajmującej się przygotowywaniem symulacji wojskowych; współpracownikiem Nowej Konfederacji oraz New Generation Warfare Centre w Waszyngtonie.

Co myślisz?

miasto alicante eurostat

Najszybciej rosnące miasta świata

księżyc księżycu księżyca

Siły Kosmiczne USA zaniepokojone działaniami Chin