w

Nowy cykl o przyszłości kosmosu w Radiu Wnet

Radio Wnet szykuje nowy cykl audycji z Jackiem Bartosiakiem na temat przyszłości przestrzeni kosmicznej.

ziemia kosmos
Fot. Pixabay

Próby podboju kosmosu trwają od lat. Wyścig o dominację w przestrzeni kosmicznej nabiera tempa i o tym właśnie słuchacze będą mogli dowiedzieć się w nowym cyklu audycji Radia Wnet, w których o kosmosie opowie dr Jacek Bartosiak, założyciel Strategy&Future.

Rozpoczynamy cykl rozmów na temat kosmosu – powiedziała Jaśmina Nowak, w audycji “Bliżej Gwiazd #1” na antenie Radia Wnet. – Wielokrotnie już mówiliśmy na temat eksploracji kosmosu i nowym wyścigu, który właśnie się tam przenosi.

W programie dr Jacek Bartosiak, założyciel Strategy&Future i autora takich książek: „Rzeczpospolita między lądem a morzem. O wojnie i pokoju” czy “Koniec końca historii”, chce przybliżyć słuchaczom informacje na temat rozwoju i przyszłości domeny kosmicznej oraz tego, co może ona przynieść ludzkości.

– Mamy ambicje, żeby to był pierwszy program z serii i żebyśmy częściej to robili i tłumaczyli na czym to polega i przedstawiali wizję astropolityczną – używania domeny kosmicznej do naszych celów – wyjaśnił Jacek Bartosiak. – Mając nadzieję na ten cykl chciałbym, żebyśmy opowiedzieli punkt po punkcie o co chodzi, od samego momentu startu z Ziemi.

Dr Bartosiak pracuje również nad książką o wpływie przestrzeni kosmicznej na ziemską geopolitykę, którą pisze razem z Georgem Friedmanem, amerykańskim politologiem.

Przy okazji rozmów o przestrzeni kosmicznej warto odnotować, że w tym roku Chiny zakończyły studia wykonalności czwartej fazy programu eksploracji Księżyca i liczą, że w przyszłości zbudują międzynarodową księżycową stację badawczą na jego południowym biegunie. Natomiast 3 stycznia 2019 roku chińska sonda Chang’e 4 wylądowała na tzw. ciemnej stronie Księżyca – niewidocznej z Ziemi półkuli Srebrnego Globu. Było to pierwsze lądowanie statku wysłanego z Ziemi na tej części Księżyca.

Co myślisz?

telefon smartfon

Polacy chętniej sięgają po tańsze smartfony

książka

Wirtualne Targi Książki Empiku