w

Najlepsze miejsce na świecie – Jacek Bartosiaka z nową książką

Najnowsza książka Jacka Bartosiaka już niedługo trafi na rynek.

książka
Fot. Pixabay

Już na przełomie lutego i marca na rynek trafi nowa książka Jacka Bartosiaka pod tytułem Najlepsze miejsce na świecie. 

Jacek Bartosiak, szef think tanku Strategy&Future, już od dłuższego czasu wspominał, że pracuje nad nową książką. Kilka miesięcy temu w serwisie Linkedin Jacek Bartosiak napisał:

Kończę pisać najnowszą książkę, najbardziej osobistą z dotychczasowych. O naszej ojczyźnie i o tym jaka ona właściwie jest, jak ona funkcjonuje na poziomie strategicznym i wojskowym, o czym Plac raczej nie wie, przesłonięty nimbem państwa i tajemnicy. Jaka jest jej kultura polityczna i elity publiczne w obliczu załamania ładu międzynarodowego, co z nasza wielką strategią i jej córką – strategią wojskową, jakie one są, i czy w ogóle są, a jakie powinny być.

Wiadomo już, że książka jest szykowana do druku i już niedługo ujrzy światło dzienne. O terminie wydania Jacek Bartosiak poinformował w rozmowie z Piotrem Zychowiczem na kanale Historia Realna w serwisie YouTube.

Będę wydawał książkę na przełomie lutego i marca, pod tytułem Najlepsze miejsce na świecie. Jest to opowieść o nas samych. Sam jestem więc ciekaw jakie będą wrażenia z lektury.

Jak poinformował jakiś czas temu sam autor książka ma się składać z następujących rozdziałów:

Najlepsze miejsce na świecie

1. Wojna jak balet
2. O co w tym wszystkim chodzi
3. Trwoga sen a rebours
4. Wojna to sposób
5. Sierpień i wcześniej
6. Plac przechyla wieżę i amerykański gambit
7. Kapitan Bomba i inni
8. Wojna, która przed nami

Warto przypomnieć, że ostatnimi książkami, które wyszły spod pióra Jacka Bartosiaka były: Nadchodzi III wojna światowa (napisana wspólnie w Piotrem Zychowiczem) i Wojna w kosmosie. Przewrót w geopolityce (napisana wspólnie z George’m Friedmanem).

Dr Jacek Bartosiak jest założycielem i właścicielem marki Strategy&Future; dyrektorem Programu Gier Wojennych i Symulacji Fundacji Pułaskiego; Senior Fellow w The Potomac Foundation w Waszyngtonie, współzałożycielem Play of Battle, zajmującej się przygotowywaniem symulacji wojskowych; współpracownikiem Nowej Konfederacji oraz New Generation Warfare Centre w Waszyngtonie.

Co myślisz?

Ukraina

Ukraińcy – nowa książka Piotra Zychowicza

książki książka czytanie czytelnictwo

„Reguły na czas chaosu”, czyli wciskanie hamulca do dechy