w

“Ludzie są skarbem Rzeczypospolitej” – inspirujące przemówienia od Strategy&Future

Symulowane, ale inspirujące i dające do myślenia przemówienia liderów politycznych w Polsce.

polska flaga

Wielkie przemówienia politycznych liderów świata potrafią nie tylko być inspirujące, ale również motywować do działania. W historii zapisało się wiele takich mów, które do dziś są cytowane i analizowane nie tylko przez historyków. Czy i od polskich polityków możemy spodziewać się usłyszeć słowa, które okażą się przełomowe z punktu widzenia przyszłości naszego kraju?

Strategy&Future, firma skupiająca się na rozwoju polskiej myśli geopolitycznej, od pewnego czasu wdraża w życie cykl symulowanych przemówień dla polskich polityków. Przemówień, które dotyczą ważnych kwestii polityki zagranicznej i nie tylko.

Jak zapewniają twórcy tego projektu:

Chodzi nam o to, by ożywiać polską debatę publiczną, pobudzać zainteresowanie nią opinii publicznej i elit państwa oraz by po prostu kształtować kierunki tej debaty.

Najnowsze przemówienie dotyczy zachęty Polaków mieszkających na imigracji do powrotu do kraju. Jest to ogłoszenie przez premiera wielkiego programu, który ma skłonić do powrotu nad Wisłę miliony Polaków żyjących za granicą i ich rodziny. Jak możemy w nim przeczytać:

Chcemy rozpocząć nowy etap, nową podróż w życiu nas wszystkich. Nie da się tego zrobić bez ludzi, bo Rzeczpospolita to ludzie. To Wy, ci ludzie, jesteście wszystkim, co Rzeczpospolita ma, jesteście jej największym skarbem. Rzeczpospolita nie ma ropy naftowej ani pokładów złota. To ludzie i ich energia oraz talenty są złotem Rzeczypospolitej.

Jest to trzecie z dotychczas przygotowanych przez Strategy&Future przemówień. Pierwszym była mowa prezydenta RP wygłoszona z okazji wręczenia Krzyża Wielkiego Orderu Zasługi Rzeczypospolitej Polskiej Ambasador Nadzwyczajnej i Pełnomocnej Stanów Zjednoczonych Ameryki, JE Georgette Mosbacher, która kończyła misję dyplomatyczną w Polsce. Drugie, to sprawozdanie szefa tajnego zespołu powołanego przy prezesie rady ministrów do przeprowadzenia analizy zmiany systemu obronnego RP w celu przygotowania się państwa do transformacji ładu międzynarodowego i możliwości wojny.

Wszystkie przemówienia są dostępne do przeczytania na stronie Strategy&Future. Najnowsze z nich można również odsłuchać w serwisie YouTube. Całość jest czytana przez dr. Jacka Bartosiaka, założyciela Strategy&Future i autora takich książek:  „Rzeczpospolita między lądem a morzem. O wojnie i pokoju” czy “Koniec końca historii”.

przez dr. Jacka Bartosiaka

Co myślisz?

paszport szczepionkowy podróż wyjazd lotnisko

Unia Europejska pracuje nad paszportem szczepionkowym

technologia sztuczna inteligencja świat

Niebezpieczne zastosowania sztucznej inteligencji – nowe regulacje w UE