w

Licznik strat lockdownowych przekroczył 40 miliardów

Straty polskich przedsiębiorców związane z pandemią koronawirusa cały czas rosną.

fot. Pexels

Od pierwszej decyzji o tzw. lockdownie w Polsce związanym z pandemią koronawirusa minął już ponad rok. Aktualnie część przedsiębiorców cały czas nie może normalnie prowadzić swoich biznesów. Zakazy dotyczą między innymi branży gastronomicznej czy turystycznej, a straty liczone są w miliardach.

Warsaw Enterprise Institute, fundacja koncentrująca się na obszarach kluczowych dla otoczenia biznesowego, od pewnego czasu prowadzi na własnej stronie licznik strat lockdownowych i pokazuje na nim o ile spadły  dochody polskich firm w wyniku lockdownu od marca 2020 r. Kwota ta przekroczyła już 40 miliardów złotych.

Na osobnych licznikach można zobaczyć również straty branży fitness, branży gastronomicznej, hotelarskiej i rozrywkowo-kulturalnej.

Jak informują twórcy licznika strat lockdowanowych:

Zadaniem analizy jest rzetelne wyznaczenie za jaką część spadku PKB odpowiadają restrykcje odgórnie wprowadzanych przez rząd obostrzeń, a za jaką część pozostałe czynniki związane z pogorszeniem koniunktury w Europie i na Świecie.

Na stronie Warsaw Enterprise Institute można również zapoznać się z raportami dotyczącymi pandemii koronawirusa i tego jak wpłynęła ona na różne aspekty życia społecznego. Można więc przeczytać raport na temat polskiej gospodarki w kryzysie pandemicznym, służby zdrowia czy działalności aparatu przymusu. Wraz z cyklem raportów pod wspólnym tytułem “Polska w pandemii” WEI przygotował również debaty, z którymi można zapoznać się na kanale YouTube fundacji.

Co myślisz?

energia elektryczność polityka

Polityka, a rosnące ceny prądu w Polsce

bieg artur kujawiński

Artur Kujawiński zamierza obiec Polskę