w

KSW planuje powrócić na stałe do wielkich hal

Najbliższa gala KSW odbędzie się pod koniec października w Łodzi.

ksw
Fot. KSW

Organizacja KSW szykuje się do powrotu do Atlas Areny i chce sprzedaż na nadchodzące wydarzenie ponad 10 tysięcy biletów. Czy jednak kibice są gotowi powrócić do wielkich hal, na ogromne sportowe wydarzenia?

Od zeszłego roku organizacja KSW, promująca walki na zasadach MMA, przygotowuje swoje gale w wersjach studyjnych, bez udziału publiczności. Jedynym wydarzeniem z kibicami w tym czasie była czerwcowa gala KSW 61, która odbyła się w Ergo Arenie.

Teraz szefostwo marki zapowiada, że chce na poważnie zacząć wracać ze swoimi wydarzeniami do dużych hal, zdaje sobie jednak sprawę z tego, że poważnym wyzwaniem może być ponownie przyciągnięcie widzów na trybuny.

W rozmowie z Arturem Mazurem dla serwisu WPSportoweFakty.pl Martin Lewandowski, jeden z szefów KSW mówiąc o gali w Atlas Arenie powiedział:

Świadomie podjęliśmy to wyzwanie. Patrząc na rynek wydarzeń masowych, można stwierdzić, że ogólna sprzedaż biletów w Polsce mocno spadła. To widać chociażby po koncertach. Znam osobiście kilku promotorów i byłem na kilku koncertach podczas wakacji. Te wydarzenia, które zawsze były oblegane, teraz miały problem ze sprzedażą wejściówek. Tylko kilka koncertów sprzedało się w całości, a większość walczyła o klienta. I nam też przyjdzie o niego walczyć. Ale w tym wyzwaniu nie chodzi tylko o dużą halę, dużą pulę biletów i potencjalny zysk. Chodzi o powrót do normalności i odczucie kompletnie innego wydarzenia, jakim jest gala na dużym dziesięciotysięcznym obiekcie. Chodzi przede wszystkim o emocje.

Ostatnia gala KSW w Atlas Arenie odbyła się w marcu 2019 roku. Rok później marka szykowała się do kolejnego wydarzenia w tym obiekcie. Ostatecznie jednak przez pandemię koronawirusa gala musiała zostać odwołana.

Do tej pory w Atlas Arenie, jednym z największych obiektów widowiskowo-sportowych w Polsce, odbyło się sześć wydarzeń KSW. Przygoda przeplatająca historię tej hali z marką KSW rozpoczęła się 18 września 2010 roku wraz z galą KSW 14: Dzień Sądu. Było to drugie wydarzenie w KSW, które odbyło się w obiekcie mogącym pomieścić ponad dziesięć tysięcy widzów. Łącznie na trybunach zasiadło wówczas około trzynastu tysięcy kibiców i był to rekordowy wynik dla organizacji. Kolejne gale w Atlas Arenie odbywały się z coroczną regularnością: KSW 17: Zemsta (26 listopada 2011), KSW 19: Pudzianowski vs. Sapp (12 maja 2012), KSW 24: Starcie Gigantów (28 września 2013). Potem jednak nastąpiła dłuższa przerwa i KSW zawitało ponownie do Atlas Areny dopiero w roku 2018 z galą KSW 42: Khalidov vs. Narkun. Ostatnia gala w łódzkiej hali, czyli KSW 47: The X-Warriors, odbyła się tam w marcu roku 2019.

Co myślisz?

netflix

“Zdecydowaliśmy się pracować z Netflixem” – Maciej Kawulski o kolejnym filmie

polska flaga

Jak Polacy postrzegają sprawy w kraju i UE?