w

Kibice wracają do hal sportowych

Z wolna do hal sportowych na świecie zaczynają wracać kibice.

ergo arena ksw kibice hala
Fot. KSW

Po przerwie związanej z rządowymi obostrzeniami w Polsce, już w czerwcu kibice będę mogli ponownie pojawić się w halach.

Organizacja KSW, promująca mieszane sztuki walki, ogłosiła właśnie, że po 18 miesiącach od ostatniej gali KSW w hali, polska organizacja wraca na duże obiekty. Już 5 czerwca fani będą mogli znów cieszyć się z wielkich emocji i oglądać na żywo swoich ulubionych zawodników. KSW 61 odbędzie się w Ergo Arenie i będzie to już dziewiąte wydarzenie organizowane właśnie w trójmiejskim obiekcie. Zgodnie z obowiązującymi obostrzeniami dotyczącymi trwającej pandemii liczba dostępnych miejsc będzie ograniczona do połowy miejsc siedzących znajdujących się w obiekcie. W trakcie trwania gali zostaną zachowane również wszelki normy sanitarne wymagane podczas tego typu wydarzenia.

W USA również sporty walki torują drogę powrotu sportu do normalności. Pod koniec kwietnia organizacja UFC, największa marka promująca MMA na świecie przygotowała galę w Jacksonville na Florydzie i przyciągnęła do hali VyStar Veterans Memorial Arena 15 269 kibiców. Wpływy z bramki wyniosły 3,3 miliona dolarów i był to rekord dla tej hali.

Kolejne wydarzenia przy udziale publiczności zbliżają się wielkimi krokami. UFC planuje już powrót do T-Mobile Areny w Las Vegas. Do pierwszego takiego wydarzenia dojdzie 10 lipca. Ponad 20 tysięcy biletów na galę wyprzedało się błyskawicznie.

W miniony weekend również boks powrócił na duże obiekty. Podczas gali odbywającej się w Teksasie pobito rekord zajętych miejsc na trybunach. Walkę Saula Alvareza z Billy Joe Saundersem  na stadionie AT&T oglądało 73 126 widzów.

W Polsce obostrzenia związane z udziałem kibiców na trybunach obiektów zamkniętych funkcjonują od marca roku 2020.

Co myślisz?

wodór future miasto

Orlen wybuduje pierwsze stacje tankowania wodoru

Przeważa gospodarczy optymizm