w

Geopolityka przełożona na język gry komputerowej

Trwają prace na nową grą strategiczną skupiającą się na kwestiach geopolityki.

technologia sztuczna inteligencja świat
Fot. Pixabay

Ruszyły prace nad przybliżeniem geopolitycznych działań i zależności między państwami poprzez grę komputerową, która postara się jak najwierniej uchwycić mechanizmy rządzące wielką strategią i polityką.

Spółka Play of Battle SA, która w 2022 roku planuje debiut na polskiej lub innej europejskiej giełdzie, ruszyła z pracami nad grą komputerową mającą przybliżyć i przełożyć na język strategii komputerowej zależności geopolityczne między państwami. Celem tej inicjatywy jest opracowanie koncepcji i projektu realistycznych gier strategicznych z silnie rozwiniętymi aspektami geopolityki i działań wojennych. Za produkcję gry odpowiedzialne będzie studio Noobz from Poland, będące akcjonariuszem spółki Play of Battle SA.

Co ciekawe, jednyn z współtwórców tej inicjatywy jest dr Jacek Bartosiak, założyciel Strategy&Future i autor takich książek jak: „Rzeczpospolita między lądem a morzem. O wojnie i pokoju” czy “Koniec końca historii”.

W projekcie bierze też udział dr George Friedman, światowej sławy politolog i analityk, zajmujący się geopolityką oraz stosunkami międzynarodowymi, a także założyciel i prezes Geopolitical Futures.

Poza założycielami zaangażowani w działa są również m.in. generał broni Waldemar Skrzypczak, czy wybitny historyk, prof. Norman Davies.

Jak zapowiadają twórcy gry, teatr działań obejmie Europę, europejską część Rosji, Bliski Wschód i północną Afrykę, a gracz będzie miał możliwość wcielenia się w jedno z państw europejskich i zmierzenia się z widmem zakrojonego na szeroką skalę konfliktu, w którym szczególny nacisk położony zostanie na geopolityczne aspekty prowadzenia działań.

Stworzymy grę strategiczną, która będzie osadzona w aktualnym otoczeniu geopolitycznym i w realiach wojny nowej generacji, gdzie określone akcje polityczne, wojskowe, podjęte przez każdego gracza spowodują reakcję przeciwnika – zapowiada dr Jacek Bartosiak.

Aktualnie trwa zbiórka na projekt w serwisie Crowdway, który jest platformą crowdfundingu inwestycyjnego. Zakładany całkowity budżet projektu projektu wynosi 15 000 000 zł.

Co myślisz?

Dyscypliny sportu z największą liczbą fanów

pieniądze dolary wzrost wykres

100 najcenniejszych marek świata 2021