w

“Dudek o historii” – Profesor Antoni Dudek rozwija swój kanał

Nowy kanał historyczny profesora Antoniego Dudka przyciąga coraz więcej subskrybentów.

polska flaga

Profesor Antoni Dudek postanowił skorzystać z nowych narzędzi do komunikacji w internecie, aby dotrzeć ze swoimi historycznymi wykładami do szerszego grona odbiorców.

Kanały historyczne i programy dotyczące historii są popularne w sieci i można ich znaleźć całkiem sporo w serwisie YouTube. Niedawno dołączył do nich kanał Dudek o historii prowadzony przez profesora nauk humanistycznych Antoniego  Dudka, który jest wykładowcą na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego i twórcą monumentalnego dzieła Historia polityczna polski 1989-2015  z wydawnictwa Znak.

Profesor Dudek na swoim kanale skupia się na powojennej historii naszego kraju i jak sam powiedział w rozmowie na kanale Kultura Liberalna:

Mam wielu konkurentów, ale uważam, że mój kanał jest kompletnie inny. On jest jakościowo inny. Nie tylko dlatego, że koncentruję na konkretnym okresie, czyli historii powojennej Polski, ale też dlatego, że konwencja jest zupełnie inna. Ja tam nie biegam za sensacją. Oczywiście jest jeden czy drugi odcinek o jakiejś aferze, ale to były afery niezwykle ważne dla polskiego życia politycznego i dla przemian pewnych, a nie afery, które były tylko ciekawe ze względu na to, że coś ukradziono, lub kogoś zabito. W tym kierunku nie idę, a większość idzie w kierunku sensacji. Mają wyższą oglądalność, mają większą klikalność, ale mnie to nie interesuje, bo mnie interesuje ta mniejsza grupa odbiorców, za to tych bardziej wartościowych, którzy wierzę, że będą stopniowo nadawali ton naszemu życiu publicznemu, ich głos się będzie przebijał przez tą kakofonię chamstwa i hipokryzji, która zdominowała niestety nasze życie publiczne.

Na kanale Dudek o historii pojawiło się już dziesięć wykładów, w tym między innymi: Okrągły Stół i tajne rozmowy w Magdalence, wybory czerwcowe 1989 czy plan Balcerowicza.

Kanał w ciągu trzech miesięcy zebrał już 32 tysiące subskrybentów i można go wspierać w serwisie Patronite.

Najnowszy wykład na kanale dotyczy wyborów z 1991 roku.

Co myślisz?

bieg artur kujawiński

Krzysztof Zanussi: “Sportowcy wyznają zasady, które uważam za podstawowe”

książka

Robert Gwiazdowski i “(Nie)Praworządność”