w

Artur Kujawiński obiegł Polskę

Projekt Run Around Poland dobiegł końca. Artur Kujawiński dotarł do mety.

bieg artur kujawiński
Fot. Pixabay

Artur Kujawiński, który 25 lipca wyruszył w biegową trasę dookoła Polski, 2 października dotarł na matę w Sopocie. 

25 lipca Artur Kujawiński, ultramaratończyk z Poznania, wyruszył w samotny bieg dookoła Polski. Projekt Run Around Poland, biegu wzdłuż granicy naszego kraju, został zgłoszony do księgi rekordów Guinessa, a długość całej trasy wyniosła około 4 tysięcy kilometrów.

Po dotarciu na metę Artur Kujawiński powiedział:

Jestem przeszczęśliwy. Spełniony. Trzydzieści lat marzeń. Osiem lat bardzo ciężkich treningów. To co przeżyłem na trasie, to będzie dużo do opisania. Chyba jak wyruszałem to nikt nie dowierzał, że jest to możliwe. Jestem pierwszym Polakiem, który obiegł Polskę wzdłuż granic tak dokładnie. Co ważne, jestem cały, zdrowy i mógłbym znowu biec. Jeżeli znają państwo filmy takie jak Zjawa, czy jakiekolwiek filmy o przetrwaniu, to to wszystko miało miejsce i to wszystko musiałem przeżyć.

Artur Kujawiński pobiegł w trasę bez żadnego wsparcia, był zdany więc jedynie na to, co zmieścił w plecaku i z czego mógł skorzystać na trasie. Codzienny raport z trasy można było śledzić na profilach w mediach społecznościowych Artura Kujawińskiego.

Artur Kujawiński ukończył ponad sto maratonów i ultramaratonów. Jego największym sportowym wyczynem był start i ukończenie uważanego za najtrudniejszy bieg na świecie, Badwater  Ultramaraton, odbywający się w kalifornijskiej Dolinie Śmierci.

Co myślisz?

pieniądze dolary wzrost wykres

Wydatki krajów NATO na obronność rosną

wojna żołnierz

Nowa książka Zychowicza i Bartosiaka