w

“Alianci” – mroczna historia II wojny światowej

Kolejna część bestsellerowego cyklu „Opowieści niepoprawne politycznie”

książka
Fot. Pixabay

Najnowsza książka Piotra Zychowicza “Alianci” jest kolejną częścią bestsellerowego cyklu „Opowieści niepoprawne politycznie”.

W cyklu tym, na który składały się do tej pory “Żydzi”, “Niemcy” i “Sowieci”, Piotr Zychowicz opowiada i rozmawia o narodach oraz państwach, które miały największy wpływ na polskie dzieje.

W najnowszej odsłonie “Opowieści” autor skupił się natomiast na aliantach zachodnich z czasów II wojny światowej. Jak sam powiedział na kanale Historia Realne:

“Alianci” to jest próba spojrzenia na drugą wojnę światową z nowej perspektywy. Próba pokazania, że historia nie była czarno-biała, że to nie było tak jak przekonuje nas Hollywood, jak przekonywała Aliancka propaganda, że to starcie absolutnego zła z absolutnym dobrem. (…) Historia była znacznie bardziej skomplikowana, znacznie bardzie złożona, mroczna i tragiczna.

Jak informuje wydawca z książki możemy dowiedzieć się o straszliwych bombardowaniach dywanowych Hamburga, Drezna i innych niemieckich miast. Rozstrzeliwaniu jeńców wojennych. Gwałtach i grabieżach. Rasistowskich mordach na ludności cywilnej Japonii, których zwieńczeniem była atomowa zagłada w Hiroszimie i Nagasaki.

To jednak nie wszystko, Piotr Zychowicz pisze bowiem również o brytyjskich obozach koncentracyjnych dla Burów, ludobójstwie amerykańskich Indian i zachodnich intelektualistach, którzy tuszowali zbrodnie Stalina – Katyń, Gułag i Wielki Głód. A także o tym, jak Anglosasi po wojnie wydali NKWD dwa miliony uciekinierów ze Związku Sowieckiego. Polacy nie byli jedynym narodem zdradzonym przez Churchilla i Roosevelta w Jałcie.

Piotr Zychowicz jest publicystą historycznym i redaktorem naczelnym miesięcznika „Historia Do Rzeczy”. Jego książki od lat wzbudzają ogromne zainteresowanie czytelników i wywołuję burzliwe debaty, jak miało to miejsce przy chodzić “Obłędzie ’44”. Autor prowadzi również kanał Historia Realna w serwisie YouTube, gdzie zaprasza do debat gości związanych z historią czy geopolityką.

“Alianci” zostali wydani przez Dom Wydawniczy Rebis.

Co myślisz?

sztuczna inteligencja AI technologia

Czy sztuczna inteligencja zastąpi pisarzy i muzyków?

ludzie tłum

Żyjemy dłużej, rodzimy mniej